Kristallid algajale Kristallisõbrale

Minu juurde jõuavad sageli inimesed, kes on huvitatud kristallidest, kuid ei tea kuidas avada selle imelise maailma uks. Mõistan neid hästi, olin ju isegi kunagi selle ukse taga, süda ärevusest põkslemas :). Lõpuks kui uks avatud, siis olin kristallide särast pimestatud. Üht äkki olin ümbritsetud nii paljudest ilusatest kristallidest ning loomulikult oli soov kõike kohe endale saada :). Minul oli imeline abiline sellel imelisel teel. Kristalli maailma ukse võtme kinkis mulle minu armas mees. See oli imeilus südamekujuline punane jaspis, kes avas mulle uksed uude ellu. Minu imeline abiline tõi minu ellu järjest uusi kristalle ning ta oli ja on mul alati olemas, kui soovin kristalli keelt kõnelda :). Aja möödudes sain ma aru, et õiged kristallid tulevad ise minu ellu. Usaldan kristallide valikul oma sisetunnet ning soovitan seda ka oma armsatele klientidele. Kuid kui sisetunne kuidagi rääkida ei taha, siis on olemas valik kristalle, kes sobivad imeliselt algajale kristallisõbrale. Need kristallid on mäekristall, ametüst, suitsu kvarts, roosa kvarts, tsitriin ja must turmaliin.

Mäekristall on üks universaalsemaid kristalle algajale. Ta on "meistertervendaja", aidates meid iga haigusseisundi puhul. Ta suurendab meie füüsilist energiat ning toob meile üldise heaolu. Mäekristall kaitseb meid teiste inimeste energiate eest ning tugevdab meie immuunsüsteemi. Ta on suurepärane abiline nii tervenemisel kui ka tervendamisel. Mäekristalli tuntakse ka kui jõudu andev kivi, kes võimendab meie energiaid ja tahet. Samuti võimendab mäekristall ka teiste kristallide omadusi.

Ametüst tõmbab ligi väga paljusid meist, just oma värvi ja vibratsioonide poolest. Tema värv varieerub kahvatu lillast intensiivse punaka lillani. Kuid vaatamata värvidele on kõik ametüstid suurepärased vaimsed kaitsjad, aura puhastajad, tasakaalustades meie füüsilist, mentaalset ja emotsionaalset keha. Ta abistab meid meditatsioonil ja vaimsel tööl ning arendab meie intuitsiooni. Ametüst on üks kõige vaimsemaid kivisid, kes edendab jumalikuarmastust, õpetades meile selle tõelist olemust. Ametüst on väga hea tervenduskivi. Kui soovid vabaneda peavalust ja sõltuvustest, siis kasuta kindlasti ametüsti. Ta on rahustav ja lõõgastav kivi, kes suurendab meie kujutlusvõimet, inspiratsiooni ja loovust.

Suitsu kvarts on läbipaistev kristall, kelle värvus võib varieeruda hele beežist tume pruuni šokolaadini. See on imeline kivi lõõgastumiseks peale stressirohket päeva, samuti on ta hea maandaja ning kaitsja, viimast eriti töökeskkonnas. Teda on hea kasutada haigusest taastumisel, kuna aitab meil kosuda ning tugevdab meie energiaid. Kui kasutada teda koos mäekristalliga, siis suureneb tema energia ning ta töötab kiiremini. Suitsu kvarts aitab meid unetuse korral ning toob rahuliku une. Ta on väga hea ravikivi alakõhu, puusade ja säärte vaevuste korral.

Roosa kvarts on tõelise Armastuse kivi ning kui inimesed temast teadlikuks saavad, siis tavaliselt tõmbavad nad enda ellu armastust. Roosa kvarts puhastab ja tugevdab meie südant ning südame tšakrat. Ta õpetab meile armastuse tõelist olemust, õpetab meid ennast armastama just sellistena nagu me oleme loodud. Ta puhastab meid negatiivsetest energiatest ja lahustab mineviku vimma, et me saaksime rõõmu tunda käesolevast hetkest. Mõnede jaoks meist toob see esile vanad lahendamata probleemid. Kui Sinuga see juhtub, siis kasuta maandavat kristalli nagu must turmaliin, kes aitab Sind jõuda probleemi tuumani ning muundab selle positiivseks kogemuseks.

Tsitriini teatakse läbi aegade kui õnnekivi, kes toob meile enesekindlust ning majanduslikku õitsengut. Sageli kutsutakse teda ka "kaupmeeste kiviks" kuna tõmbab ärile ligi head õnne ning jõukust. Tsitriin toob meie ellu rõõmu, optimismi ning annab oma kandjale tagasi tema enesekindluse. Kivi stimuleerib meie kujutlusvõimet, suurendab loovust ja mõtteselgust. Temast on palju kasu seedeprobleemide korral. Tsitriin tugevdab meie päikesepõimikut, kust saab alguse meie tahtejõud ja isiklik tugevus. Tsitriin on üks kristallidest, kes ei vaja puhastamist. Kuid mina soovitan lähtuda siiski oma sisetundest ning kui me tunneme, et meie tsitriin vajab aeg ajalt puhastamist, siis teemegi nii  :).

Musta turmaliini tuntakse eelkõige kui maandavat kivi, kellel on tugev kaitsevõime igasuguste negatiivsete energiate eest. Ta muundab negatiivsed energiad positiivseks. Must turmaliin loob meie ümber kaitsva kilbi tõrjumaks negatiivsust. Ta on nagu eeterlik tolmuimeja, kes imeb oma sisse kogu negatiivsuse, nii selle mis meis kui ka selle, mis meile saadetud. Suurepärane kivi psüühiliste rünnakute korral. Must turmaliin tasakaalustab ning puhastab kõiki tšakraid ja meridiaane. Kui tunned, et oled pidevalt ära, siis kasuta musta turmaliini, kes toob Sind tagasi käesolevasse hetke.

Mida rohkem me oleme kristallide keskel, seda rohkem me neid tajume. Me kõik oleme väga unikaalsed ning seetõttu tunnetame ka kristalle erinevalt. Mõned meist tunnetavad koheselt ühendust kristallidega ning kogevad oma elus muutusi nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt. Kuid mõned meist ei tunneta koheselt kristallide energiat, kuigi teatud muutusi nad oma elus täheldavad. See on täiesti individuaalne ning oleneb väga paljudest asjaoludest, aga üks on kindel, me kõik saame neilt abi. Vahel on vaja lihtsalt rohkem kannatust ja aega :). Iga uus inimene, kes meie ellu tuleb soovib ju aega, et kohaneda ning meid paremini tundma õppida, nii on ka kristallidega. Igaüks meist leiab kindlasti ülesse oma kristalli, just selle kristalli, kes on talle vajalik just nüüd ja praegu. Selles olen ma täiesti KINDEL :).

Armastust

Kätrin